Інвестиційні оцінки у девелопменті житлової нерухомості

Petro Oleksandrovych Panteleyev

Анотація


Розглядаються недоліки у вітчизняній практиці управління і фінансування будівництва й утримання державного та комунального житла, що призводить до завищення його вартості, скорочення терміну і подорожчання експлуатації. Натомість пропонується застосування концепції девелопменту до управління житлом як нерухомістю, незалежно від форми власності та джерел фінансування об’єктів. Це означає необхідність планування і управління усіма видами витрат і доходів упродовж життєвого циклу будинків, зокрема на стадії експлуатації при планування капітальних ремонтів і реконструкції. У випадку експлуатації житла пропонується розширення поняття девелопменту від діяльності, орієнтованої на прибуток, до прагнення оптимізації співвідношення між витратами та доходами. Відтак аналізуються витрати і доходи, які треба враховувати у плануванні інвестиційних проектів будівництва і ремонту житлових об’єктів, зокрема, ті, якими часто нехтують у розрахунках. Серед них непередбачувані та резервні витрати, управлінські витрати, експлуатаційні, в тому числі на утримання будинків і капітальні ремонти, вартість позикових коштів, інфляція, незаповнюваність будинків і неплатежі мешканців. Особливе місце відведене аналізу вартості утримання будинків і співвідношення витрат на поточних витрат і витрат на капітальні ремонти. Пропонується використання методів інвестиційного аналізу проектів житлової нерухомості, застосування аналізу чутливості з використанням запропонованих показників. 


Ключові слова


девелопмент; вартість; будівництво; управління; експлуатація; капітальний ремонт; втрати; позики; дисконтування; дохід, плата за послуги; інфляція; аналіз чутливості

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017