Особливості оцінки ризику та його вплив на ефективність інноваційних проектів

Yaroslav Dmytrovych Paraniuk

Анотація


Вступ. Організаційно-економічна система реалізації проекту має охоплювати спеціальні механізми, що дають змогу знизити ризик або зменшити пов’язані з  ним несприятливі наслідки. З цією метою рекомендовано розробляти правила поведінки працівників при виникненні несприятливих ситуацій, а також спеціальні механізми стабілізації за рахунок додаткових витрат на створення резервів і запасів, удосконалення технології, матеріального стимулювання з підвищення якості продукції.

Досліджено природу інноваційного ризику та його врахування при розробленні інноваційних проектів, де поняття «інноваційний ризик» охарактеризоване як невизначеність доходів від певного виду капітальних інвестицій унаслідок несприятливих обставин у процесі його реалізації. 

Використання запропонованої методики для оцінки ефективності модельних проектів показало, що вона дає змогу здійснювати комплексний аналіз інноваційних проектів і ухвалювати рішення на основі достатнього великого обсягу інформації, що є необхідною умовою їх точності та обґрунтованості.

Мета. Мета дослідження полягає в обґрунтуванні та розробленні науково-практичних рекомендацій оцінки ризику та його впливу на ефективність реалізації інноваційних проектів.

Результати. Обґрунтовувано методи вибору ставки дисконтування для аналізу економічної ефективності інноваційних проектів, запропоновано при оцінюванні окупності інвестицій застосовувати ставку дисконтування, що дорівнює сумарному розміру темпу інфляції, мінімальної прибутковості та коефіцієнта інноваційного ризику.

Для мінімізації ризику запропоновано диверсифікувати інвестиційні ресурси і залучати спеціалізовані компанії для проведення точнішого аналізу інноваційних проектів.


Ключові слова


інновації; інноваційні проекти; оцінювання ефективності; ризик; інноваційний ризик; ризик-менеджмент; невизначеність; інтегральний чинник ризику

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017