Основні напрямки впливу криптовалют на монетарну політику та фінансову безпеку банківських систем

Oleksandra Bohdanivna Vasylchyshyn

Анотація


Вступ. У статті розглянуто особливості розвитку ринку криптовалют. Окреслено основні напрямки негативного впливу зростання капіталізації ринку криптовалют на монетарну політику центральних банків та фінансову безпеку банківських систем. Досліджено можливі варіанти створення національних криптовалют та обґрунтовано доцільність упровадження системи блокчейн у практику організації обігу фіантних грошей і функціонування банківських систем.

Мета. Метою статті є дослідження впливу експансії криптовалют на монетарну політику центральних банків і фінансову безпеку банківських систем, а також формування рекомендацій щодо імплементації перспективних, на наш погляд, особливостей криптовалют у національну банківську систему.

Методи. Методами дослідження є загальнонаукові методи аналізу і синтезу, використані для розуміння функціонального призначення криптовалют та визначення напрямків їх впливу на монетарну політику центральних банків і фінансову безпеку банківських систем, економіко-статистичні методи для аналізу динаміки капіталізації криптовалют, порівняння для порівняння частки криптовалют у грошовій масі країн світу, а також системний підхід для обґрунтування перспектив створення національних криптовалют та впровадження блокчейн у практику організації обігу фіантних грошей і функціонування банківських систем.

Результати. Визначено основні напрямки і наслідки впливу криптовалют на монетарну політику та фінансову безпеку банківських систем, обґрунтовано перспективи впровадження блокчейн у практику організації обігу фіантних грошей і функціонування банківських систем, а також позитивні аспекти створення національних криптовалют.


Ключові слова


криптовалюта; монетарна політика; фінансова безпека; блокчейн; трансакції

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017