Сертифікація деревних пелет як необхідна складова їх збуту

Nataliia Andriivna Halysh

Анотація


Вступ. У статті автор розкриває зміст сертифікації деревних пелет як необхідної складової реалізації продукції під час експорту. Наводиться порівняльна характеристика технічних параметрів деревних пелет за різними системами європейської сертифікації (DIN plus, EN plus A1, EN plus A2, EN-B). Обґрунтовано схему процесного ланцюга створення вартості біопалива з виокремленням процесів виробництва, збуту та енергетичного використання. Проаналізовано тенденції зміни цін на деревні пелети впродовж 2011-2017 рр. та окреслено коло основних споживачів пелет в Україні. У результаті проведеного аналізу розроблено пропозиції щодо коригування стратегії управління підприємствами з виробництва деревних пелет з метою стандартизації продукції та підвищення на цій основі ефективності збуту.

Мета. Обґрунтування необхідності сертифікації деревних пелет, що виготовляються вітчизняними підприємствами, на основі аналізу споживчого попиту та тенденцій розвитку європейського ринку деревних гранул.

Метод. У статті застосовано стандартні методи наукового дослідження, такі, як систематизація, обробка, підсумовування даних, визначення узагальнюючих зведених синтетичних показників, подання отриманих результатів у формі статистичних таблиць, графіків і рисунків. Використано методику Українського Пелетного Союзу щодо формування алгоритму рентабельності виробництва з урахуванням сертифікації.

Результати. У ході дослідження було виявлено характерні ознаки впливу якості деревних пелет на процес їх збуту підприємствами, а також досліджено, як сертифікація продукції «налагоджує» ефективну систему збуту на підприємствах. Описані у статті результати і рекомендації можуть бути використані виробниками деревних пелет із завершеним циклом створення вартості.


Ключові слова


деревні пелети; гранули; тверде біопаливо; біомаса; збут; рентабельність; стандарт якості

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017