Економічні передумови та особливості створення оптимального фіскального простору України

Halyna Vasylivna Vasylevska

Анотація


Вступ. Створення оптимального фіскального простору в Україні має бути пріоритетним завданням сучасної фіскальної політики держави, адже саме на засадах довершеності поєднання його складових можна досягти позитивних ефектів національного економічного розвитку. Сучасний стан вітчизняного господарства характеризується фіскальними асиметріями, значним обсягом державного боргу, що потребує суттєвого переформатування національного фіскального простору. Формуючись під впливом відповідних політичних, соціальних, правових тенденцій, а також фінансових дисбалансів, у національному фіскальному просторі виникають фактори, що негативно впливають на якість життя громадян й гальмують процеси суспільного вдосконалення.

Мета. Метою статті є здійснення дослідження економічних передумов та особливостей створення оптимального фіскального простору в Україні, що відповідатиме сучасним потребам й сприятиме досягненню високого рівня суспільного добробуту

Метод Використання методів класифікації, формалізації й систематизації допомогло сконструювати теоретичну компоненту функціонування оптимального фіскального простору держави та визначити взаємодію його складових; за допомогою методу порівняльного аналізу було надано оцінку передумов формування фіскального простору в Україні та визначено перспективи створення його структури.

Результати. Ґрунтовне вивчення структури фіскального простору супроводжується проблемою визначення економічної суті та природи досліджуваного явища. Водночас забезпечення дієвого механізму формування та ефективного функціонування фіскального простору потребує повноцінного вирішення суттєвих недоліків дивергентного економічного розвитку України, а також пошуку шляхів його удосконалення.


Ключові слова


оптимальний фіскальний простір; фіскальне середовище; фіскальна політика; державне регулювання економіки

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017