Страхування фінансових ризиків суб’єкта господарювання: від теорії до практики

Tetiana Valeriivna Pysmenna

Анотація


Предметом дослідження є теоретичні та практичні засади страхування фінансових ризиків суб’єкта господарювання.

Мета дослідження полягає в обґрунтуванні теоретичних основ та аналізі практики страхування фінансових ризиків суб’єкта господарювання.

Встановлено, що суть страхування фінансових ризиків може формулюватися по-різному. Найчастіше під цим поняттям розуміють захист майнових інтересів суб’єкта господарювання при виникненні фінансових ризиків у його діяльності, що здійснюється за рахунок грошового фонду страхової компанії, сформованого зі страхових премій. При реалізації фінансових ризиків суб’єкт господарювання може зазнавати майнових втрат у формі дійсної шкоди або втраченої користі.

Визначено тенденції розвитку страхування фінансових ризиків на ринку страхових послуг України. На них впливає зміна обсягу валових і чистих страхових премій та страхових виплат зі страхування фінансових ризиків. На основі оцінки рівня валових і чистих страхових виплат страхування фінансових ризиків віднесено до не дуже збиткових видів страхування. Поряд з іншими видами за показниками чистих страхових премій та страхових виплат страхування фінансових ризиків здійснюється у менших обсягах.

Охарактеризовано основні види страхування фінансових ризиків суб’єкта господарювання. На вітчизняному ринку страхових послуг страхові компанії практикують страхування кредитів, страхування гарантій та страхування інвестицій. Кожен з видів страхування фінансових ризиків здійснюється з метою захисту майнових інтересів суб’єкта господарювання у разі настання різних страхових випадків. Для кожного з видів страхування фінансових ризиків встановлюється страхова сума, страховий тариф, страховий платіж та страхове відшкодування. Зроблено висновок про те, що проблематика страхування фінансових ризиків потребує подальшого дослідження у частині розгляду інших видів страхування фінансових ризиків суб’єкта господарювання. 


Ключові слова


страхування фінансових ризиків; валові страхові премії; чисті страхові премії; валові страхові виплати; чисті страхові виплати; рівень страхових виплат; страхування кредитів; страхування гарантій; страхування інвестицій

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017