Інструменти протидії загрозам розвитку бюджетної сфери

Olena Volodymyrivna Kovpak

Анотація


Вступ. Істотні зміни соціального та економічного характеру, що нині відбуваються в Україні, спричинені зовнішніми і внутрішніми чинниками. За певних умов вони можуть мати як позитивні, так і негативні ефекти та становити реальну загрозу. Ефективна протидія їм – важливе завдання забезпечення бюджетної та національної безпеки держави.

Мета. З’ясування суті загроз бюджетній безпеці держави; визначення у їх складі внутрішніх та зовнішніх загроз; вивчення сучасних способів попередження та усунення загроз бюджетній безпеці держави.

Метод (методологія). Для досягнення поставленої мети використано методи аналізу і синтезу, індукції та дедукції, аналогії, системного аналізу.

Результати. Сформульовано власне трактування категорії «загроза бюджетній безпеці держави». Розмежовано поняття «загроза», «виклики», «небезпеки» та «ризики». Виокремлено внутрішні та зовнішні джерела загрози. Охарактеризовано структуру функцій захисту від загроз. Оцінено засоби протидії загрозам фінансовій безпеці, що спричинені недосконалою бюджетною політикою України.


Ключові слова


бюджетна безпека; ризики; небезпеки; виклики; загрози; внутрішні та зовнішні загрози; методи протидії.

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017