Особливості оподаткування прибутку комерційних банків України

Vadym Dmytrovych Borynskykh, Vira Myroslavivna Kmit

Анотація


Вступ. Стаття присвячена огляду банківської системи України в умовах ринкової економіки і дослідженню основних властивостей системи оподаткування комерційних банків. Проведено аналіз фінансово-господарської діяльності банків за останні роки і пояснено значення показника податкового навантаження. Визначено важливість правового і податкового регулювання банківської діяльності.

Предметом дослідження є система оподаткування прибутку комерційних банків України.

Мета. Метою статті є виявлення специфіки системи оподаткування прибутку банків у національній банківській системі.

Метод (методологія). У процесі дослідження було використано такі загальнонаукові методи, як узагальнення, порівняння, аналіз, абстрагування та індукція.

Результати. Під час дослідження особливостей оподаткування прибутку комерційних банків розглядався сучасний стан банківської системи України, а також система оподаткування окремого банку. Досліджено основні принципи оподаткування їх діяльності, структуру доходів та витрат комерційних банків, а також їх витрати з податку на прибуток за останні роки. Висвітлено основні причини ухилення від оподаткування і зроблено спробу вирішити проблему зменшення обсягів сплати податків та зборів (інших обов’язкових платежів). 


Ключові слова


банк; банківська діяльність; податок; оподаткування; податкове регулювання; податок на прибуток

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017