» » Популяризація читання серед студентської молоді на прикладі бібліотеки ім. Л. Каніщенка ЗУНУ

Дата: 26-04-2024, 12:51 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Завідувач читального залу для студентів бібліотеки ім Л. Каніщенка ЗУНУ Ірина Любезна виступила спікером на XІV Всеукраїнській науково-практичній конференції «Бібліотека і книга в контексті часу» із доповіддю «Популяризація читання серед студентської молоді на прикладі бібліотеки ім. Л. Каніщенка Західноукраїнського національного університету».

У своїй доповіді Ірина Любезна зазначила, що популяризація читання є важливим елементом культури і формування духовних цінностей у студентської молоді через бібліотеку.

Інновації в бібліотечному середовищі відіграють важливу роль в адаптації до сучасних викликів та вимог, забезпечуючи ефективне обслуговування користувачів і збереження культурних традицій. Використання інновацій дозволяє бібліотекам не тільки покращити якість сервісів, але й створити новий простір для культурного та освітнього розвитку.

Основні заходи, які проводяться в бібліотеці, такі як: соціокультурна діяльність, літературні заходи, інтелектуальні ігри, майстер-класи і просвітницькі зустрічі, слугують засобами для залучення студентів та викладачів до активної участі в культурному житті. Вони допомагають формувати ціннісні орієнтації, підтримують розвиток особистості та сприяють активному громадянському становленню.

Під час воєнного стану бібліотека активно впроваджує цифрові технології для забезпечення безперервності освітнього процесу. Це включає організацію дистанційної роботи та доступу до електронних ресурсів, що дозволяє студентам і викладачам продовжувати навчання та дослідження попри складні умови.

Окрім того, бібліотека проводить низку заходів, що виховують повагу до національної історії та культурної спадщини, таких як виховні години, інформаційні заходи про історичні події, лекції на теми громадянської сміливості та національної єдності. Такі заходи сприяють формуванню національної ідентичності і вихованню патріотизму серед молоді.

Врешті-решт, інноваційні практики бібліотеки ім Л. Каніщенка ЗУНУ визначають її як соціокультурний центр, де книги, освіта та культурні заходи є інструментами для підтримки розвитку особистості та підготовки громадян, здатних до самовизначення і самореалізації в складних суспільних умовах.