Формування організаційно-економічного механізму відтворення виробничо-ресурсного потенціалу аграрних підприємств

Yuliia Serhiivna Hrynchuk

Анотація


Вступ. У статті обґрунтовано актуальність та виявлено чинники, які ускладнюють формування організаційно-економічного механізму відтворення виробничо-ресурсного потенціалу аграрних підприємств. Визначено методологічні підходи до його розбудови на основі теорії використання ресурсів як основних факторів виробництва, циклічності ресурсокористування та виробництва. Розроблено його складники та чинники реалізації. Виявлено особливості та проблеми використання з огляду на види ресурсів на рівні великих, середніх та малих сільськогосподарських підприємств.

Мета полягає в обґрунтуванні формування організаційно-економічного механізму відтворення виробничо-ресурсного потенціалу аграрних підприємств на основі теорії використання ресурсів як факторів виробництва,  його циклічності, еколого-економічної ефективності, стійкого розвитку та конкурентоспроможності, державної підтримки.

Метод (методологія). У процесі дослідження було використано вітчизняні  нормативно-законодавчі акти та міжнародних організацій, які регламентують організацію, порядок та рівень ресурсокористування, стосуються економічного та сталого екологічного зростання, сучасні загальнонаукові та спеціальні методи пізнання.

Результати. Обґрунтовано перспективи застосування з метою розширеного відтворення виробничо-ресурсного потенціалу агроформувань, з урахуванням непрямої державної підтримки та макроекономічного регулювання.


Ключові слова


виробничо-ресурсний потенціал; сільськогосподарські підприємства; організаційно-економічний потенціал; фактори виробництва; відтворення; земельні ресурси; капітал; інновації; державна підтримка; управління

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017