Еволюція поняття «інвестиції»: сучасний період

Liliana Tarasivna Horal, Svitlana Vasylivna Korol

Анотація


Вступ. Дослідження сутності інвестицій цікавить економістів давно, проте кожен із них тлумачить це поняття, виходячи із власного розуміння. Аналіз  багатовекторної категорії «інвестиції» дає змогу деталізувати її сутність та запропонувати власну інтерпретацію інвестицій. Все це актуалізує значущість систематизації наших знань у сфері інвестування з виокремленням основних аспектів.

Мета. Визначити економічну сутність інвестицій на різних етапах розвитку економічної науки та виокремити основні її дефініції.

Методологія. У процесі дослідження використано такі методи, як історичний та логічний, що дали змогу проаналізувати наукові праці у галузі інвестування; порівняльний, який був застосований з метою виокремлення дефініції інвестицій в умовах часового простору; графічний, що дав змогу інтерпретувати інвестиційні теорії в динаміці.

Результати. Зроблено висновок про недостатність теоретичних досліджень основних аспектів інвестування. На нашу думку, неточність визначення «інвестицій» сприяє хибному розумінню їх сутності, яка зводиться до ототожнення їх із поняттям «капітальні інвестиції», у зв’язку з чим запропоновано визначення понять «капітальні інвестиції» та «інвестиції». Обґрунтовано необхідність продовження дослідження поняття «інвестиції». Визначено основні інвестиційні теорії, що розкривають значення цього поняття, серед них виокремлено класичні та сучасні. Виявлено, що науковці, досліджуючи поняття «інвестиції», використовують напрацювання своїх попередників, тому структуровано інвестиційні теорії, зокрема виокремлено розвиток класичних інвестиційних теорій та розвиток сучасних інвестиційних теорій, а також запропоновано їх графічну інтерпретацію. Проте теоретичні аспекти інвестування потребують подальшого їх дослідження, що передбачає відповідність між теоретичними припущеннями та практичними результатами.


Ключові слова


інвестиції; інвестиційні теорії; капітальні інвестиції; інвестування; інвестиційні процеси; інвестиційна діяльність

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017