Аналіз світового досвіду управління транспортно-логістичним центром

Volodymyr Volodymyrovych Mandra

Анотація


Вступ. Сучасні тенденції у сфері міжнародної торгівлі пов’язані зі створенням та розповсюдженням транспортно-логістичних центрів. Зарубіжна практика демонструє, що останні є найбільш вдалою формою організації міжнародних вантажоперевезень. Такі центри уможливлюють комбінування видів транспорту та пропонують широкий спектр супутніх послуг. Ефект від масштабу забезпечує значне зниження собівартості і, як наслідок, ціни транспортно-логістичних послуг. Проте в Україні частка транспортно-логістичних центрів у загальному обсязі відповідних провайдерів не перевищує 5 %.

Мета. Метою статті є аналіз світового досвіду, а також передумов розвитку транспортно-логістичних центрів України.

Метод (методологія). У межах дослідження було використано методи порівняльного аналізу, синтезу, абстракції, індукції та дедукції, теоретичного узагальнення. Методологічною основою є діалектичний метод.      

Результати. Зроблено висновок, що відмінності у трактуванні дефініції «транспортно-логістичний центр» пов’язані з наявністю їх різновидів, а також специфікою їх функціонування залежно від країни розташування. У зв’язку із цим було проаналізовано види, а також особливості функціонування міжнародних транспортно-логістичних центрів розвинутих європейських і азіатських країн. На підставі проведеного аналізу автором виявлено основні конкурентні переваги провідних міжнародних транспортно-логістичних центрів, а також передумови створення транспортно-логістичних центрів міжнародного значення в Україні. 


Ключові слова


транспортно-логістичний центр; логістичний центр; логістика; транспортна інфраструктура; конкурентні переваги; інвестиції; державне регулювання

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017