Функції економічного аналізу в умовах інвестиційно-інноваційного розвитку економіки

Yaroslav Oleksiyovych Izmaylov

Анотація


Вступ. Результати економічного аналізу дають можливість діагностувати і контролювати тенденції поліпшення кількісних і якісних параметрів господарської діяльності підприємств. Аналітичні розрахунки допомагають активно впливати на економічні процеси суб’єкта господарювання, мобілізуючи потенційні резерви збільшення прибутковості та віддачі від інвестованого капіталу, а також є базою для прийняття економічно обґрунтованих інвестиційно-інноваційних та управлінських рішень. Теоретико-методологічні аспекти економічного аналізу, зокрема функції та завдання, в умовах інвестиційно-інноваційного розвитку економіки потребують удосконалення.

Мета. Метою статті є критичний аналіз існуючих функцій економічного аналізу за сутністю та класифікацією, які виокремлюють науковці, а також сформувати та обґрунтувати новий склад функцій і завдань економічного аналізу, які відповідатимуть умовам моделі інвестиційно-інноваційної розвитку економіки.

Метод (методологія). У процесі проведеного дослідження використано наступні методи: діалектичний, узагальнення, порівняння, системного аналізу, спостереження за господарською діяльністю, графічний та ін.

Результати. Доведено, що функції та завдання економічного аналізу в умовах моделі інвестиційно-інноваційного розвитку економіки потребують удосконалення. Здійснено критичний аналіз думок провідних вчених-аналітиків щодо сутності та класифікації функцій економічного аналізу, а також запропоновано та обґрунтовано їх новий склад, що відповідає умовам моделі інвестиційно-інноваційної розвитку економіки. Виокремлено дев’ять основних функцій: інформаційно-аналітичну, управління, контролю, оцінювальну, діагностичну, пошукову, захисту, науково-пізнавальну та прогностичну. Сформульовано та обґрунтовано завдання аналізу інвестиційно-інноваційного розвитку підприємства крізь призму підсистем управління та його місце в системі управління господарською діяльністю підприємства. 


Ключові слова


інвестиційно-інноваційний розвиток; економічний аналіз; функції аналізу; завдання аналізу; теорія аналізу; підсистема управління

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017