Перспективи вибору оптимального монетарного режиму як необхідна умова подолання кризових явищ в економіці

Zoriana Kazymyrivna Sorokivska, Maria Mykhailivna Vilshanska

Анотація


Вступ. Одним із найбільш важливих і актуальних завдань макроекономічного регулювання в Україні в сучасних умовах є вирішення проблеми правильного вибору режиму таргетування серед кількох альтернативних варіантів, які є найбільш адаптованими до вітчизняних реалій.

Мета. Метою статті є обґрунтування пропозицій і рекомендацій щодо вибору оптимальних цілей грошово-кредитної політики, які здатні забезпечити ефективний вплив монетарного регулювання на економіку.

Метод (методологія). У процесі дослідження було використано такі загальнонаукові методи, як системний підхід, методи аналізу та синтезу, історико-логічний підхід, кореляційний аналіз, метод прогнозування, графічні методи.

Результати. У статті розглянуто практичні аспекти застосування в Україні різних монетарних режимів, які були спрямовані на таргетування грошової маси, обмінного курсу та інфляції. Обґрунтовано недоцільність переходу Національного банку України до режиму інфляційного таргетування. Розроблено пропозиції щодо поєднання гнучкого режиму інфляційного таргетування з похилим валютним коридором. 


Ключові слова


монетарна політика; таргетування; центральний банк; інфляція; валютний курс; монетарний режим

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017