Кредитні ризики як об’єкт контролю і регулювання Національним банком України

Yaryna Rostyslavivna Petrushko

Анотація


Анотація

Вступ. Зважаючи, що кредитна діяльність банків здійснюється здебільшого за рахунок коштів, залучених останніми від інвесторів та вкладників, захист їх прав та інтересів є однією з цілей Національного банку при регулюванні кредитних операцій банків України.

Мета. Метою написання статті є визначення основних способів, якими Національний банк України має змогу регулювати та контролювати здійснення кредитних операції банками.

Результати. Шляхом аналізу нормативно-правової бази зібрано вимоги та нормативи, встановлені Національним банком, яких зобов’язані дотримуватися банки при здійсненні кредитних операцій. Як дотримання нормативів кредитних ризиків, так і дотримання процедури та порядку фінансового аналізу клієнтів перед здійсненням кредитної операції є важливим для стабільності банку та забезпечення високої якості кредитного портфелю банку. Увага Національного банку до проблеми управління ризиками, особливо кредитними, свідчить про актуальність теми. Через велику кількість банків, які перебувають на ліквідації саме через погану якість кредитних портфелів та недостатність резервів для покриття збитків, для уникнення такої ситуації у майбутньому особливо пильного регулювання та контролю потребують саме кредитні операції та усі ризики, пов’язані з ними. 


Ключові слова


кредит; резерв; вкладник; інвестор; ризик; Національний банк України

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017