Облікові процедури контролю зобов’язань перед постачальниками та підрядниками

Alla Oleksandrivna Fatenok-Tkachuk, Antonina Rostyslavivna Danylko

Анотація


Вступ. Основним процесом забезпечення статутної діяльності підприємства є постачання, невід’ємною частиною якого є розрахунки з постачальниками та підрядниками. Забезпечення ефективного контролю за таким об’єктом обліку сприяє підвищення ймовірності виконання платіжного календаря.

Мета. Метою статті є систематизація процесу обліку розрахунків з постачальниками та підрядниками задля здійснення контролю у частині забезпечення платіжної дисципліни.

Результати. Систематизовано основні нормативно-правові акти, що є методологічною основою обліку розрахунків з постачальниками та підрядниками та актуалізовано об’єкти обліку поточних зобов’язань у кожному з них. Використано системний підхід до ідентифікації об’єктів обліку у процесі постачання. Виокремлено основні етапи облікового процесу розрахунків, контролю робіт. Встановлено основні етапи контролю за обліком розрахунків з постачальниками та підрядниками: формування методики облікових процедур контролю зобов’язань, виділення основних елементів контролю, забезпечення формування інформаційної бази, перевірка правильності та повноти документального забезпечення, встановлення правильності відображення в обліку фактів зміни зобов’язань, перевірка своєчасності списання та припинення зобов’язань, проведення інвентаризації операцій щодо виконання поточних зобов’язань підприємством. Визначено основні елементи контролю розрахунків з постачальниками та підрядниками: об’єкти та суб’єкти. Систематизовано джерела інформаційного забезпечення контролю розрахунків з постачальниками та підрядниками. Удосконалення облікового процесу розрахунків з постачальниками та підрядниками є основою процесу контролю. Взаємозв’язок цих етапів облікової роботи потребує постійного удосконалення та уточнення відповідно до змін нормативно-правового забезпечення та умов зовнішнього середовища.


Ключові слова


облікові процедури; контроль; розрахунки з постачальниками та підрядниками

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017