Удосконалення фінансової звітності підприємств з метою підвищення інвестиційної привабливості вітчизняної економіки

Valeriy Yevgenovych Vlasyuk, Alina Oleksandrivna Syniuk, Andriy Tarasovych Pidgirnyi

Анотація


Вступ. Інтеграція України у європейський та світовий економічний простір посилює інтерес до звітності публічних підприємств, яка є основою здійснення відповідної економічної поведінки суб’єктів інвестиційного ринку. Прийняття обґрунтованих та адекватних рішень є неможливим у разі отримання недостовірної, неактуальної та викривленої інформації про фінансовий стан та результати діяльності підприємства. У підсумку така ситуація призводить до економічних втрат та вводить в оману не лише власників підприємства, кредиторів й інвесторів, але й державу та усе суспільство загалом. Така ситуація обумовлює актуальність та особливу значущість упровадження інтегрованої звітності на підприємствах, що дозволить оцінити як фінансові, так і нефінансові індикатори та зможе запобігти викривленню чи асиметрії фінансової звітності підприємств.

Мета. Метою статті є узагальнення підходів щодо доцільності запровадження інтегрованої фінансової звітності, розширення кола наукових підходів до оцінки фінансової звітності за допомогою фінансових та нефінансових індикаторів, визначення особливостей застосування методики виявлення асиметрії фінансової звітності за методикою М. Д. Беніша та підготовка пропозицій щодо адаптації використання методики М. Д. Беніша за допомогою засобів інфографіки у вітчизняній практиці.

Результати. Узагальнення підходів та принципів щодо запровадження інтегрованої фінансової звітності підтвердили необхідність складання таких звітів, оскільки це дає змогу враховувати фінансові та нефінансові індикатори діяльності підприємств. Проведено аналіз ризику асиметрії чи викривлення у фінансовій звітності за системою фінансових індикаторів М. Д. Беніша на основі даних звітності підприємств галузі машинобудування за 2012-2015 рр., який дозволив встановити, що деякі індикатори знаходяться за межами допустимих нормативних значень. У ході проведення аналізу було визначено певні особливості застосування методики М. Д. Беніша при застосування її для аналізу ймовірності викривлення звітності українських підприємств. Для адаптації застосування методики М. Д. Беніша було запропоновано здійснити візуалізацію результатів оцінки ризику асиметрії фінансової звітності на основі підходу інфографіки.


Ключові слова


інтегрована фінансова звітність; асиметрія фінансової інформації; облікові викривлення; фінансові індикатори; ризики; інфографіка; візуалізація; система оцінки ризику

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017