Мотиваційний механізм підвищення ефективності процесів інтелектуалізації діяльності підприємств

Iryna Vitaliyivna Lihanenko

Анотація


Вступ. У статті досліджено процеси інтелектуалізації діяльності підприємств, що сьогодні відбуваються у світі, зокрема інтелектуалізації праці персоналу. У цих умовах однією з передумов прискорення цього процесу є мотиваційний механізм інтелектуалізації, адже саме він забезпечує підвищення ефективності діяльності підприємств.

Мета. Метою статті є формування основних теоретичних положень щодо підвищення ефективності процесів інтелектуалізації праці персоналу та напрямків їх вдосконалення на вітчизняних підприємствах за рахунок удосконалення мотиваційного механізму інтелектуалізації.

Метод (методологія). Мета досягнута за рахунок використання загальнонаукових методів аналізу, такими є метод індукції та дедукції, узагальнення та порівняння, комплексності, а також економіко-статистичний метод, до складу якого входять група методів – зіставлення, табличні та графічні. Головним є системний підхід щодо обґрунтування процесів інтелектуалізації як основного інструменту побудови мотиваційного механізму підвищення ефективності діяльності підприємств.

Результати. Досліджено сучасне становище країни у світовому економічному просторі за допомогою таких визначень, як «мотиваційний механізм» та «інтелектуалізація». Доведено, що Україна займає невисоку сходинку за цими визначеннями за світовими мотиваційними нормами. Визначено три процеси інтелектуалізації, головною передумовою яких є відповідний мотиваційний механізм, та встановлено взаємозв’язок між ними. Акцентовано, що для вдосконалення мотиваційного механізму в напрямку підвищення ефективності процесів інтелектуалізації діяльності необхідне, перш за все, вдосконалення системи морального та матеріального стимулювання персоналу підприємства з урахуванням сучасних соціальних норм та стандартів світової економіки.


Ключові слова


мотиваційний механізм; економічна ефективність; інноваційний процес; інтелектуалізація; підприємство

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017