Кредитні стратегії як основа ефективного функціонування банків

Olena Leonidivna Malakhova, Olha Olehivna Ivashchuk

Анотація


Вступ.  Одним із важливих і актуальних завдань стабільного функціонування банківських установ в Україні є необхідність провадження дослідження кредитних стратегій з метою належного забезпечення кредитними ресурсами суб’єктів реального сектору економіки.

Мета.  Метою статті є вивчення теоретичних засад формування банками кредитних стратегій та узагальнення наукових підходів щодо практичних аспектів їх реалізації.

Метод (методологія).  У процесі дослідження було використано загальнонаукові методи, зокрема: методи аналізу і синтезу, наукової абстракції, історичний та логічний підходи для дослідження сутності кредитної стратегії, графічні методи.

Результати.   У статті розкрито економічну сутність кредитних стратегій банків.  Розглянуто основні фактори макро- і мікроекономічного середовища, що чинять суттєвий вплив на вибір банком кредитної стратегії.  Встановлено, що залежно від обраної кредитної стратегії, комерційні банки можуть здійснювати як позитивний вплив на економіку країни, сприяючи її економічному розвитку та зростанню, так і негативний, призводячи зокрема до виникнення проблеми позичкової заборгованості. 


Ключові слова


стратегія банку; кредитні стратегії; кредитна політика; типи кредитних стратегій; чинники впливу на вибір банками кредитних стратегій; стратегічне управління банком

Повний текст:

PDF (English)

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017