Факторний аналіз фінансової стійкості економічної безпеки спільних аграрних підприємств

Victoria Sergeevna Petrenko

Анотація


Вступ. У статті досліджуються питання взаємозв'язку фінансової стійкості підприємства і рівня його економічної безпеки. Розглянуто зміст фінансової стійкості, запропоновано власне визначення, досліджено основні умови її досягнення. Укладено  логічну схему, яка відображає місце фінансової стійкості та фінансової безпеки в забезпеченні економічної безпеки господарюючого суб'єкта. Розглянуто систему зовнішніх і внутрішніх факторів, що впливають на фінансову стійкість і створюють загрози фінансовій стійкості і фінансовій безпеці підприємства.

Мета. Метою дослідження є факторний аналіз впливу фінансової стійкості на економічну безпеку спільних аграрних підприємств.

Результати. Встановлено, що саме внутрішні фактори, такі, як наявність фінансових ресурсів і фінансове становище, структура капіталу, здатність підприємства генерувати прибуток, визначають рівень його економічної безпеки і здатність протистояти негативним впливам зовнішніх і внутрішніх загроз. Обґрунтовано необхідність підвищення фінансової стійкості з метою підвищення рівня економічної безпеки підприємства.

На основі проведеного дослідження запропоновано матрицю ризиків, які впливають на фінансову стійкість і економічну безпеку підприємства, що дозволяє визначити ймовірність їх прояву і ступінь впливу. Запропоновано економічні, соціальні, кадрові, фінансові, організаційно-економічно, інноваційні та виробничі інструменти підвищення стійкості і фінансової безпеки господарюючого суб'єкта. Перелік розглянутих типових заходів дозволить скласти план дій для мінімізації несприятливих впливів і підвищення фінансової стійкості і безпеки.


Ключові слова


фінансова стійкість; фінансова безпека; фактори фінансової стійкості

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017