Формування та оцінювання комплексу інноваційного маркетингу на підприємстві

Nazar Yaroslavovych Marchyshyn

Анотація


Вступ. Досліджено в ретроспективі розвиток теорії маркетингу на підприємстві та визначено посилення інноваційного вектора її спрямування. Вивчено трансформації в межах комплексу маркетингу підприємства. Доведено зростання впливу інноваційного маркетингу на формування конкурентних переваг суб’єктів господарювання. Визначено напрями удосконалення структури комплексу інноваційного маркетингу на підприємстві та методичних підходів до його оцінювання.

Предметом дослідження є методичні підходи до формування та оцінювання комплексу інноваційного маркетингу підприємства.

Метою дослідження є оцінювання змін та формування структури комплексу інноваційного маркетингу на підприємстві, а також обґрунтування доцільності його запровадження в практичну діяльність вітчизняних суб’єктів господарювання.

Метод (методологія). У процесі дослідження для обґрунтованості положень, наведених у статті, використано комплекс загальнонаукових і спеціальних методів, зокрема: історико-логічний – при дослідженні теоретичних основ і еволюції розвитку комплексу інноваційного маркетингу на підприємстві; аналізу і синтезу – для зіставлення основних підходів до трактування понять і оцінювання комплексу інноваційного маркетингу підприємства; порівняння і групування – для систематизації показників, застосованих у процесі оцінювання комплексу інноваційного маркетингу підприємства; графічний метод – для наочного зображення структури комплексу інноваційного маркетингу підприємства та результатів маркетингового аналізу ринку молока та молокопродуктів; абстрактно-логічний – для теоретичного узагальнення і формулювання висновків.

Результати. Виявлено переваги застосування методики оцінювання інноваційного маркетингу на підприємствах та побудовано його структуру. Визначено критерії ефективності функціонування комплексу інноваційного маркетингу на підприємстві. Встановлено практичні сфери застосування методичних підходів до оцінювання комплексу інноваційного маркетингу суб’єктів господарювання. 


Ключові слова


дистрибуція; інноваційний маркетинг; ціннісні конкурентні переваги; маркетинг-мікс; цифрова економіка

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017