Теоретико-методологічні аспекти аналізу бізнес-процесів як функції управління

Tetyana Mykolayivna Kovalchuk, Andrij Ivanovych Verhun

Анотація


Вступ. У статті розглянуто об’єктивну необхідність процесного підходу до управління, який розглядає підприємство як систему  взаємозв’язаних процесів, що охоплюють всі види його діяльності. Визначено, що управління бізнес-процесами може мати високу результативність лише за умов його якісного аналітичного забезпечення. Відтак обґрунтовано важливість більшого  висвітлення питань методології аналізу бізнес-процесів.

Методи. Методологічною основою дослідження є такі методи: абстрактно-логічний, теоретичного узагальнення, групування, порівняння, аналогії, діалектичний метод та системний підхід.

Результати. У статті обґрунтовано теоретико-методологічні засади аналізу бізнес-процесів. Уточнено сутність бізнес-процесів та наведено їх типи, як об’єкти аналізу. Обґрунтовано мету та основні завдання аналізу бізнес-процесів. Виходячи із законів діалектики, визначено основні напрямки аналізу бізнес-процесів. Доведено, що методологія системи аналітичного забезпечення прийняття управлінських рішень повинна ґрунтуватися на таких принципах діалектичної логіки: об’єктивність бізнес-процесів; цілісність об’єкта дослідження, всебічність дослідження, постійне поглиблення пізнання, постійний рух і розвиток, єдність і боротьба протилежностей, теоретична розробка і практична перевірка результатів.

Уточнено місце аналізу бізнес-процесів в системі оперативного, поточного та стратегічного управління.


Ключові слова


типи бізнес-процесів; процесний підхід; завдання аналізу бізнес-процесів; управління бізнес-процесами; напрямки аналізу бізнес-процесів; функції управління

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017