Соціально-економічні наслідки Угоди про асоціацію між Україною та ЄС для машинобудування

Olha Mykolayivna Serikova

Анотація


Стаття присвячена висвітленню результатів дослідження соціально-економічних наслідків підписання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, для машинобудування.

Наведено як ризики, так і можливості для вітчизняного машинобудування. Проаналізовано перші наслідки для машинобудування на основі тенденцій за такими показниками, як: товарна структура експорту та імпорту; середньооблікова кількість працівників, використання фонду робочого часу, середньомісячна номінальна заробітна плата, рівень вимушеної неповної зайнятості, рівень рентабельності та інноваційна активність. Наведено тенденції використання трудового потенціалу в промисловості та машинобудуванні. Доведено важливість розвитку машинобудування в системі розвитку національної економіки. Опрацьовано досвід, який може бути корисним для збільшення обсягів експорту продукції машинобудування, а також чинники, які слід враховувати при формуванні політики розвитку вітчизняної промисловості та машинобудування зокрема.


Ключові слова


машинобудування; Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом; експорт; імпорт; праця; трудовий потенціал; рентабельність; інноваційна активність

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017