Державне регулювання соціально-економічної відповідальності підприємництва: європейський досвід

Maryna Mykolaivna Dielini

Анотація


Вступ. Шлях України в європейську спільноту не можливий без переймання досвіду країн Європи в багатьох сферах. Соціальна відповідальність бізнесу стає вагомим елементом зміцнення конкурентоспроможності наших підприємств та держави взагалі на світовій арені. Розвиток соціально відповідальних практик дозволяє отримати ефект не тільки суспільству, але й самим представникам бізнес-структур, а саме: підвищення іміджу підприємства, збільшення кількості споживачів, приваблення та утримання більш кваліфікованих кадрів тощо. В Україні процес розвитку соціальної відповідальності бізнес-кіл вже отримав свій початок, але цього не достатньо і велику роль у розвитку соціальних практик може відіграти держава. Саме вивченню досвіду європейських урядів у цій сфері й присвячено нашу наукову статтю.

Метою роботи є визначити напрямки державної політики України з розвитку соціально-економічної відповідальності підприємництва на основі опрацювання досвіду європейських країн.

Результати. Досліджено основні світові моделі соціальної відповідальності бізнесу. Систематизовано досвід європейських країн з державного регулювання в цій царині. На основі проведеного дослідження запропоновано напрями державної політики щодо регулювання соціально-економічної відповідальності підприємництва в Україні, а саме: підготовку законопроекту у сфері соціальної відповідальності, внесення змін у податкове законодавство стосовно пільгового оподаткування, збільшення уваги до нефінансової звітності як джерела отримання інформації про соціальні ініціативи компаній та побудови національних рейтингів.


Ключові слова


соціальна відповідальність бізнесу; соціально-економічна відповідальність підприємництва; нефінансова звітність; соціальні ініціативи; пільгове оподаткування; соціальний лейбл, еколейбл

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017