Багатовимірний статистичний аналіз чинників демографічних процесів в Україні

Ihor Anatoliyovych Honchar, Inna Ivanivna Mamchur

Анотація


Вступ. Постійний від’ємний природній приріст населення при низькому позитивному сальдо міграції призвів до значного скорочення чисельності населення України, відбувається довготривале зростання демографічного навантаження та поглиблення старіння. Така сучасна ситуація в країні обумовлює потребу у проведенні адекватної державної політики, яка забезпечить необхідні умови для підвищення народжуваності та зменшення смертності. Тому важливо проаналізувати інтенсивність народжуваності в країні, а також оцінити вплив факторів на репродуктивні процеси та демовідтворювальний потенціал населення.

Мета. Метою статті є обґрунтування використання багатофакторних індексних моделей в оцінюванні впливу факторів на демографічні процеси природного руху населення.

Метод (методологія). Для досягнення поставленої мети були використані загальнонаукові методи, зокрема, методи аналізу та синтезу, системного підходу тощо, а також специфічні методи статистики: відносні та середні величини, індексний аналіз, графічний метод.

Результати. Побудовано багатофакторні індексні моделі для оцінювання впливу факторів на зміну інтенсивності народжуваності населення України в часі та проаналізовано диференціацію цього процесу в різних типах поселення країни.


Ключові слова


багатофакторна індексна модель; рівень народжуваності; вікова плідність; репродуктивний контингент

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017