Корпоративна соціальна відповідальність – основа інноваційного розвитку підприємств АПК України

Kateryna Volodymyrivna Vlasova

Анотація


Вступ. У статті досліджено основні фактори, умови і механізми реалізації інноваційного розвитку підприємств АПК України. Визначено цільову спрямованість дії корпоративної соціальної відповідальності та механізмів забезпечення інноваційного соціально-економічного розвитку підприємств АПК.  Встановлено, що одним із найважливіших елементів діяльності аграрних підприємств має бути розроблення його інноваційної політики, яка міститиме у собі реалізацію соціальних проектів  та тактичні аспекти розвитку соціальних заходів.

Мета. Метою статті є обґрунтування необхідності впровадження корпоративної соціальної відповідальності у систему стратегічного інноваційного управління підприємствами АПК з орієнтацією на створення і реалізацію соціальних проектів.

Метод (методологія). При проведенні досліджень застосовувалися загальнонаукові та спеціальні методи дослідження: аналізу і синтезу, аналогій і порівняльного аналізу, метод декомпозиції і деталізації процесів. Використання цих методів значно сприяло досягненню мети дослідження.

Результати. Доведено, що корпоративна соціальна відповідальність бізнесу знаходиться поза державними вимогами і тому не підлягає обов’язковому впровадженню. Це добровільний відгук підприємств на соціальні потреби суспільства. Інтегрований ефект визначається загальною якістю управління підприємством і обізнаністю керівництва з питаннями соціальних потреб суспільства.  Упровадження основних принципів КСВ при реалізації соціальних проектів дозволяє значно збільшити конкурентоспроможність підприємств. Запропоновано основні етапи процесу управління соціально-економічними  проектами розподілених організаційних структур регіонального рівня.


Ключові слова


корпоративна соціальна відповідальність; інноваційний розвиток; соціально-економічний проект; аграрний сектор економіки

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017