Проблеми обліку доходів і витрат, зумовлених операціями з переоцінки фінансових інвестицій

Volodymyr Vasylovych Priadko

Анотація


Вступ. Досліджено сутність фінансових інвестицій як об’єкта бухгалтерського обліку. Висвітлено порядок переоцінки фінансових інвестицій та розкрито її значення у приведенні балансової вартості таких активів до справедливої вартості. Наведено порядок відображення результатів переоцінки фінансових інвестицій у системі рахунків бухгалтерського обліку та запропоновано удосконалення методики обліку доходів і витрат, зумовлених операціями з переоцінки фінансових інвестицій.

Мета. Мета статті полягає в дослідженні діючої практики облікового відображення доходів і витрат, зумовлених операціями з переоцінки фінансових інвестицій, придбаних в обмін на корпоративні права.

Метод (методологія). У процесі дослідження використано низку наукових методів, серед яких – порівняння, групування, аналіз та синтез.

Результати. У статті узагальнено наукові підходи до сутності фінансових інвестицій. Розроблено рекомендації з удосконалення обліку доходів і витрат, зумовлених операціями з переоцінки фінансових інвестицій задля достовірного розкриття інформації про результати інвестиційної діяльності у звітності та прийняття виважених і обґрунтованих управлінських рішень.


Ключові слова


фінансові інвестиції; доходи; витрати; собівартість; справедлива вартість; оцінка; переоцінка

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017