Комплексний аналіз ефективності використання оборотного капіталу промислового підприємства

Ihor Valeriiovych Yaskal, Oleksandr Vitaliiovych Kondriyevych

Анотація


Вступ. Однією із важливих проблем фінансового менеджменту на підприємстві є управління оборотними активами. Політика управління оборотним капіталом підприємства спрямована на забезпечення довгострокової виробничої і ефективної фінансової діяльності підприємства, що досягається через пошук компромісу між ризиком втрати ліквідності та ефективністю роботи. Реалізація такої політики передбачає визначення необхідного рівня оборотних активів та оптимізацію структури джерел їх фінансування.

Мета. Метою дослідження є вивчення можливості поєднання різних методів аналізу ефективності використання оборотного капіталу підприємства для вдосконалення цього процесу на основі систематизації існуючих пропозицій щодо цього питання.

Метод (методологія). Розраховано показники, що характеризують оборотність засобів або їх джерел, де насамперед проявляється ділова активність підприємства у фінансовій сфері. Розрахунки проведено за 2015-2017 рр. на матеріалах ТОВ «Розма» (м. Чернівці). Розрахунки в абсолютному виразі доповнено розрахунками відхилень, що дає змогу простежити зміну показників у динаміці. Проведено факторний аналіз зміни оборотного капіталу. Запропоновано розрахунок інших показників, котрі допомагають оцінити ефективність використання оборотного капіталу досліджуваного підприємства.

Результати. Запропоновано трактування розрахованих результатів. Показано, що на тривалість перебування засобів в обороті впливають зовнішні і внутрішні фактори. До зовнішніх факторів належать: сфера діяльності підприємства, галузева належність, масштаби виробництва, економічна ситуація в країні.


Ключові слова


оборотний капітал; оборотність оборотного капіталу; ефективність використання оборотного капіталу; факторний аналіз

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017