Розвиток наукової думки з обліку і аналізу в сільському господарстві у виданнях Євгена Архипенка

Volodymyr Yevhenovych Shvets, Iryna Yevhenivna Pavlik

Анотація


Вступ. Одним із діячів, чий науково-практичний доробок є малодослідженим, але сприяв розвитку обліку і аналізу діяльності сільськогосподарських підприємств в Україні, став Євген Архипенко. Статтю присвячено основним напрямкам його діяльності щодо удосконалення обліково-аналітичного забезпечення практиків у сфері сільського господарства спеціальними формулярами через видавничу справу. Наведений історичний досвід має перспективу сьогодні бути використаний при розробці обліково-аналітичного забезпечення в управлінні діяльністю сільськогосподарських підприємств, що сприятиме ефективності функціонування обліково-аналітичних систем суб’єктів господарювання в галузі.

Мета. Мета дослідження полягає у висвітленні та оцінці наукової думки Євгена Архипенка в обліково-аналітичному забезпеченні діяльності сільськогосподарських підприємств.

Методи. У процесі проведення дослідження було застосовано методи системного та комплексного аналізу для висвітлення історичних фактів стосовно формування наукової думки Є. Архипенка обліково-аналітичного діяльності сільськогосподарських підприємств. Застосовані методи надали змогу визначити і наочно відобразити запропонований Є. Архипенком методику ведення обліку у сільському господарстві.

Результати: Аналіз науково-практичного доробку Є. Архипенка дав змогу простежити еволюційний розвиток облікової практики у сільському господарстві 30-х років ХХ ст., що сприятиме виявленню закономірності зміни об’єктів обліку та облікових операцій. На основі проведеного дослідження є підстави дійти висновку, що наведений нами історичний досвід облікової практики може бути успішно використано при створенні програмного забезпечення для діяльності не тільки фермерських господарств, але й великих аграрних компаній


Ключові слова


активи; історична спадщина; облікова практика; обліково-аналітичне забезпечення; сільське господарство

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017