Теоретичні засади функціонування системи державного фінансового контролю

Andriana Romanivna Belia

Анотація


Вступ. У статті зосереджена увага на здобутках вітчизняних науковців, що розглядають теоретичні засади функціонування системи державного фінансового контролю  в Україні.

Мета. Метою статті є аналіз та систематизація теоретичних засад функціонування системи державного фінансового контролю.

Метод (методологія). Для досягнення поставленої мети визначені наступні завдання: дослідити категоріальний апарат поняття «фінансовий контроль», яке б найбільш повно відображало сутність цієї категорії; проаналізувати термін «державний фінансовий контроль» на основі поглядів вітчизняних науковців; дослідити функції державного фінансового контролю як економічної категорії. Об’єктом дослідження є функціонування системи державного фінансового контролю. Предметом – теоретичні та практичні підходи щодо застосування системи державного фінансового контролю в Україні.

Результати. Головною метою фінансового контролю є сприяння зміцнен­ню фінансового становища держави, економічному зростанню шляхом стеження за досягненням цільових орієнтирів та перевірки дотримання обмежуючих пара­метрів фінансового й економічного розвитку. Сутність державного фінансового контролю полягає в установленні фактичного стану справ та дотриманні вимог чинного законодавства об'єктом контролю щодо законності, фінансової дисципліни і раціональності під час формування, розподі­лу, володіння, використання та відчуження предмета контролю, тобто активів, що належать державі, а також використання коштів, що залишаються в суб'єкта фі­нансових правовідносин у зв'язку з наданими пільгами за платежами до бюджетів, державних позабюджетних фондів та кредитів, отриманих під гарантії держави.


Ключові слова


державний фінансовий контроль; нормативно-правове забезпечення; система

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017