Фінансова стратегія підприємств національної економіки України

Svitlana Mykolaivna Khalatur, Daria Serhiivna Kostenko

Анотація


Вступ. Фінансове планування є основою ефективної діяльності підприємств. Існують різні методи моделювання процесів вибору фінансової стратегії. Ризики, що виникають у будь-якій фінансово-господарській діяльності, можуть спричинити втрати, збільшити витрати, затримки у часі та знизити якість, і зрозуміло, що будь-який з цих результатів призведе до невдоволення клієнтів. Однак, незважаючи на поточні дослідження в галузі формування фінансової стратегії та управління ризиками на підприємствах національної економіки, багато аспектів залишаються без уваги. Для покращення перспектив усунення ризику, при виконанні фінансово-господарської діяльності, та через потребу у розвитку в процесі управління ризиками необхідна розробка напрямків оптимізації фінансової стратегії, формування джерел коштів і їх ефективного використання на підприємствах національної економіки України.

Мета. Метою статті стала розробка напрямків оптимізації фінансової стратегії, формування джерел коштів і їх ефективного використання на підприємствах національної економіки України. Для досягнення цієї мети необхідно виконати завдання, а саме: провести розширений огляд фахової літератури; вивчити основні етапи формування фінансової стратегії підприємств; описати модель розвитку ризику для його затримки та успіху діяльності при використанні оптимальної фінансової стратегії.

Метод (методологія). У процесі досліджень використано методи: монографічний; критичного аналізу; структурного, економетричного аналізу, моделювання.

Результати. У статті проаналізовано економетричні методи, що можуть бути використані в формуванні фінансової стратегії підприємств національної економіки. Обґрунтовано послідовність та етапи формування фінансової стратегії підприємств. Зіставлення різних фінансових стратегій проводилося в межах бізнес-циклів. Описано прогнози, зроблені з такими моделями, описано стратегію моделювання.


Ключові слова


ризик; стратегія; формування; розвиток; тенденція; перспективи; управління

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017