Механізм фінансування енергоефективних заходів в умовах сталого розвитку суспільства

Halyna Ihorivna Pyrih, Vasyl Vasyliovych Fayfura, Andrii Yaroslavovych Кrupka

Анотація


У статті пропонується короткий аналіз механізму фінансового забезпечення енергозберігальних заходів. Особлива увага зосереджена на механізмі фінансування проектів, пов’язаних з енергоефективністю з використанням кредитних ресурсів, що надаються банками. Розглянуто джерела та механізми фінансування заходів з енергоефективності в Україні, зокрема: бюджетні кошти, банківські кредити, власні кошти підприємств та населення.

Проаналізовано науково-методологічні та практичні напрацювання і визначено основні напрями досліджень у сфері енергозбереження, уточнено та доповнено понятійно-категорійний апарат, проаналізовано нормативно-правову базу, узагальнено напрями забезпечення енергетичної безпеки України та позитивний досвід політики енергозбереження країн ЄС, досліджено функціонування інституційного механізму реалізації державної політики у сфері енергозбереження, визначено основні тенденції процесу реалізації цієї політики та обґрунтовано чинники впливу на її розвиток.


Ключові слова


енергоефективність; механізм фінансування; фінансування енергоефективних заходів; енергозберігальні заходи

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017