Вплив інформаційно-комунікаційних технологій на зміни на ринку праці та якість зайнятості

Iuliia Oleksandrivna Lazebnyk

Анотація


Вступ. Стаття присвячена дослідженню актуальних питань статистичного вивчення впливу інформаційно-комунікаційних технологій на зміни на ринку праці та якість зайнятості.

Мета. Метою дослідження є аналіз тенденцій змін умов праці та якості зайнятості, пов’язаних із повсюдним упровадженням ІКТ. Необхідність розуміння наслідків таких змін для регіональних ринків праці в Україні спонукає до розроблення теоретико-методологічних засад статистичного забезпечення управлінських рішень щодо підвищення якості зайнятості та умов праці.

Метод (методологія). Для досягнення поставленої мети у статті розглянуті світові підходи до визначення таких понять як «телеробота» (telework) або «мобільна робота із використанням ІКТ» (ICT-mobile work) – T/ICTM. Проаналізовано особливості практичного застосування T/ICTM і її структура за виділеними категоріями у 28 державах-членах ЄС. Здійснена операціоналізація категорій Т/ICTM відповідно до «використання ІКТ» та «місця роботи».

Результати. За результатами проведеного дослідження визначено основні проблеми, що пов’язані з поширенням такого явища, як «телеробота» або «віддалена робота». Одна з них полягає в тому, що, незважаючи на зростаючий консенсус, досі не існує загальноприйнятого визначення цих понять. Іншою є обмежена наявність даних про частоту та інтенсивність Т/ICTM у багатьох країнах світу.


Ключові слова


інформаційно-комунікаційні технології; телеробота; віддалена робота; ринок праці; якість зайнятості; умови праці; теоретико-методологічні засади; статистичне забезпечення управління

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017