Економічна оцінка розвитку та конкурентоспроможності об’єднаних територіальних громад Львівської області

Solomiya Mykhaylivna Kloba

Анотація


У статті проведено економічну оцінку розвитку та  конкурентоспроможності об'єднаних територіальних громад Львівської області. Обґрунтовано актуальність і необхідність підвищення конкурентоспроможності та привабливості об'єднаних територіальних громад з метою формування сприятливого соціально-економічного клімату для підприємців, інвесторів, жителів, що тимчасово прибувають і завоювання переваг як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках. Розглянуто модель регіональної конкурентоспроможності. Проведено детальну оцінку економічних показників об’єднаних територіальних громад Львівської області. Зроблено висновок, що децентралізація позитивно вплинула на більшість ОТГ Львівської області. Створення громад дає можливість контролювати власні доходи, а також витрачати кошти, вирішуючи нагальні проблеми. Проте, разом із беззаперечними перевагами процесу децентралізації, спостерігаємо й певні недоліки реформування та ризики.


Ключові слова


децентралізація; конкурентоспроможність регіонів; об’єднана територіальна громада; модель конкурентоспроможності; економічні показники; фінансові показники

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017