Аналіз курсових різниць як процедура внутрішнього аудиту групи пов’язаних підприємств

Valeriya Valeriyivna Fesenko

Анотація


Вступ. Підвищення валютних ризиків спостерігається у діяльності групи підприємств, у якій функціональна валюта діяльності головного підприємства-інвестора відрізняється від функціональної валюти діяльності одного з підприємств групи. Стаття присвячена дослідженню процесів аудиту курсових різниць, які відображаються у звітності групи підприємств за результатами внутрішньогрупових операцій та зовнішніх операцій окремих підприємств групи.

Мета. Метою статті є розробка науково-методичного підходу до виконання аналітичних процедур внутрішнього аудиту курсових різниць, які відображаються у консолідованій звітності групи, та надання рекомендацій внутрішнього аудитора щодо формування стратегії управління валютними ризиками групи підприємств. Внутрішній аудит звітності окремих підприємств групи та консолідованої звітності групи має забезпечити виявлення сфер з високим валютним ризиком.

Результати. У статті запропонована аналітична процедура аудиту курсових різниць на основі матричного методологічного підходу, який дозволяє визначати результат управління валютними ризиками групи та формувати рекомендації внутрішнього аудитора у напрямку підвищення ефективності управління курсовими різницями (через вплив на господарську діяльність підприємства групи або раціоналізацію внутрішньогрупових операцій групи).


Ключові слова


курсові різниці; аудит; аналіз; аналітичні процедури; внутрішній аудит; пов’язані сторони; валютні ризики

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017