Корпоративна соціальна відповідальність як запорука стабільного розвитку: аналіз підприємств нафтогазової галузі

Yevhen Yevhenovych Ionin, Liliia Oleksandrivna Tarasenko

Анотація


Особливе місце, з огляду на сучасну стратегію розвитку економіки України, належить соціальній відповідальності бізнесу, яка передбачає таке спрямування діяльності підприємства, яке враховує не тільки особисті інтереси компанії, а і потреби суспільства. Продовження євроінтеграційних процесів, вихід компаній на міжнародні ринки потребують від суб’єктів господарювання відповідної відкритості та прозорості, висвітлення напрямків реалізації мети підприємства, інструментів, за яких досягається така мета. Багатогранний характер взаємозв’язків, що виникають у процесі господарювання обумовлюють існування значного впливу на внутрішнє та зовнішнє середовище підприємства. Особливої актуальності набувають питання щодо корпоративної соціальної відповідальності підприємств загальносуспільного призначення, які, зокрема, входять до нафтогазової галузі. У статті проаналізовано сучасний стан провадження соціально відповідальної діяльності на закордонних та вітчизняних підприємствах нафтогазової галузі. Досліджено складові корпоративної соціальної відповідальності та їх вплив на функціонування підприємства та на задоволення суспільних потреб. Соціально відповідальна діяльність має позитивний характер, проте водночас існують певні бар’єри реалізації стратегії у рамках зазначеної діяльності, серед яких основним є питання фінансування, що потребує від підприємства належного планування та аналізу витрат на соціально відповідальне ведення бізнесу. Акцентовано увагу на необхідності плануванні та оцінки програм корпоративної соціальної відповідальності. На прикладі підприємства, яке надає послуги з транспортування газу, проведено SWOT-аналіз, який є одним із інструментів отримання інформації для прийняття обґрунтованих управлінських рішень.


Ключові слова


корпоративна соціальна відповідальність; нафтогазова галузь; стратегія розвитку; інклюзивна економіка; аналіз соціально відповідальної діяльності; складові соціальної відповідальності; міжнародний стандарт; SWOT-аналіз

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017