Логічна ієрархія понять у системі економічної безпеки

Elvira Igorivna Danilova

Анотація


Вступ. Нестабільність та невизначеність зовнішнього середовища формує загрози, небезпеки та ризики для діяльності підприємств. Що вища інтенсивність їх впливів, то активнішою є політика підприємства щодо нейтралізації їх негативної дії. Формування системи економічного захисту від негативних результатів впливу загроз, небезпек та ризиків потребує уточнення як економічної сутності цих понять, так і визначення їх логічної упорядкованості в процесі взаємодії з підприємством.

Мета. Мета статті полягає в науковому узагальненні логічної упорядкованості понять, які формують систему економічної безпеки.

Метод (методологія). Для досягнення мети використано процесний підхід до наукового дослідження, методи аналізу і синтезу для формування логічного ланцюга понять, метод групувань – для ідентифікації загроз, небезпек та ризиків.

Результати. У статті узагальнено наукові підходи до розуміння сутності економічної безпеки, логічно упорядковані поняття загрози, небезпеки та ризику, що надалі дозволяє формувати систему оцінювання та управління економічною безпекою. Проведена ідентифікація існуючих на сьогоднішньому етапі економічного розвитку загроз, небезпек та ризиків для діяльності підприємств дозволяє сформувати сукупність факторів впливу, визначити спрямованість їх дії.


Ключові слова


економічна безпека; підприємство; загрози; небезпеки; ризики

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017