Економічна ефективність виробництва молока в сільськогосподарських підприємствах

Oleksii Mykolaiovych Vasylchenko

Анотація


Вступ. Розвиток молочного виробництва, від якого залежить споживання молока і молочних продуктів населенням України, повинен базуватися на ефективному функціонування аграрних формувань ринкового спрямування. Досвід останніх років вказує на формування потужної групи молочних ферм, частка яких у виробництві постійно зростає. У статті проаналізовано динаміку основних показників економічної ефективності виробництва молока у сільськогосподарських підприємствах України. Розглянуто структуру виробничих витрат та визначено напрями їх зменшення. Проведено групування сільськогосподарських підприємства залежно від чисельності поголів’я корів у стаді, рівня їх продуктивності, концентрації та спеціалізації виробництва.

Мета. Метою статті є розробка методичних положень щодо оцінки впливу окремих факторів на економічну ефективність виробництва молока у сільськогосподарських підприємствах України.

Результати. Встановлено, що виробництво молока загалом є прибутковим протягом останньої декади, особливо це характерно для групи господарств з чисельністю поголів’я 500 і більше корів. Доведено, що за умови неможливості впливу господарства на закупівельну ціну, одним із напрямів забезпечення прибутковості залишається  збільшення продуктивності корів. Виявлено основні фактори впливу на економічну ефективність виробництва молока: концентрація та спеціалізація виробництва, поглиблення яких забезпечуватиме прибутковість для забезпечення розширеного відтворення, інтенсифікацію виробництва, запровадження інноваційних технологій, підвищуватиме конкурентоспроможність вітчизняних молочних господарств.


Ключові слова


економічна ефективність; виробництво молока; сільськогосподарські підприємства; собівартість; ціна; прибуток; рентабельність

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017