Економічний потенціал підприємств туристичної сфери України

Nelja Vasilivna Boshota

Анотація


Вступ. У статті розглядається ефективність функціонування туристичної діяльності України. Висвітлюються переваги та недоліки менеджменту, маркетингу та стратегічного планування діяльності цієї галузі впродовж 2014-2017 рр.

Мета. Мета статті полягає у проведенні аналізу туристичного потоку іноземних та вітчизняних туристів, які перебувають у межах України або за нею, використаних (освоєних) капітальних інвестицій та їх структури за галузями, що пов’язані з інституційним середовищем туризму, оцінці фінансових результатів від економічної діяльності туристичного бізнесу на території України, а також розробці заходів щодо вдосконалення управління туристичною діяльністю країни.

Метод (методологія). На основі методів системно-структурного аналізу та синтезу запропоновано етапи та шляхи вдосконалення управління і реалізації виробничих відносин у сфері туристичної діяльності, практичне застосування яких дасть змогу більш раціонально використовувати ресурсне забезпечення організацій та збільшити фінансові результати від туристичної діяльності на території України.

Результат. На основі статистичних даних проведено аналіз туристичного потоку іноземних та вітчизняних громадян, його структури, динаміки обсягів освоєних капітальних інвестицій, пов’язаних з туристичною діяльністю України, а також темпів зростання/скорочення обсягів реалізації послуг у цій сфері за останні 4 роки. Оцінено економічну ефективність функціонування галузей економіки, пов’язаних з туристичною діяльністю підприємств. Обґрунтовано необхідність упровадження шляхів, спрямованих на підвищення ефективності стратегічного управління туристичним бізнесом з приводу реалізації туристичної діяльності на території України на кожному етапі створення і розповсюдження цього виду послуг.


Ключові слова


туризм; туристичний потік; економічна ефективність; рентабельність; прибуток; продуктивність праці; темпи зростання; стратегія; менеджмент

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017