Роль фінансового сектору у фінансуванні підприємств реального сектору економіки

Dmytro Oleksiyovych Malysh

Анотація


Вступ. Фінансовий сектор відіграє вагому роль у фінансуванні суб’єктів господарювання реального сектору економіки, адже можливість залучення коштів через фондовий чи банківський сектор дає змогу суттєво розширити масштаби діяльності підприємств. Проте наявність перманентних фінансових криз не дає можливості використовувати підприємствам ці можливості в повному обсязі, тому важливого значення набуває оцінювання стану та тенденцій розвитку фондового та банківського секторів у контексті використання їх коштів для фінансування підприємств реального сектору економіки.

Мета. Ідентифікація сучасних проблем розвитку фондового та банківського секторів у контексті їх можливостей фінансування підприємств реального сектору економіки.

Метод. Структурно-динамічний аналіз та економіко-статистичний аналіз розвитку фондового та банківського секторів України.

Результати. Визначено, що погіршення стану фондового ринку України призвело до усунення його із переліку граничних ринків. Найбільший сегмент фондового та банківського сектору України обслуговує емітентів, власниками яких є держава. При цьому фінансовий сектор загалом має ознаки банкоцентричності, оскільки банки відіграють провідну роль у фінансуванні підприємств і в операціях на фондовому ринку. Фондовий ринок України здебільшого здійснює операції з облігаціями внутрішньої державної позики, і лише незначна частка операцій забезпечує фінансування діяльності підприємств через емісію акцій та облігацій. Частка довгострокових джерел фінансування поступово скорочується і є критично низькою для забезпечення економічного зростання в країні. При цьому уповільнюються темпи надання як довгострокових, так і короткострокових банківських кредитів підприємства. Позитивною тенденцією є зменшення відсоткової ставки за кредитами. Виникає потреба у розробці дієвих заходів щодо використання можливостей як фондового, так і банківського секторів для фінансування підприємств реального сектору економіки. 


Ключові слова


фондовий сектор; банківський сектор; підприємство; цінні папери; фінансування; реальний сектор

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017