Аналіз екологічних аспектів корпоративної соціальної відповідальності в об’єднаннях підприємств України

Evelina Viktorivna Kamyshnykova

Анотація


Вступ. Характеристикою сьогодення є зростаючий взаємозв’язок між економічними, екологічними та соціальними аспектами діяльності компаній, що відповідає концепції сталого розвитку. Важливим завданням для сучасного  менеджменту є керівництво реалізацією заходів екологічної спрямованості в межах концепції корпоративної соціальної відповідальності (КСВ).

Мета. Метою статті є розвиток теоретичних основ щодо екологічних аспектів КСВ в ринкових умовах господарювання, аналіз стану їх упровадження в практику діяльності вітчизняних груп підприємств та розробка практичних рекомендацій щодо поліпшення екологічної складової КСВ.

Результати. Обґрунтовано, що поняття екологічної відповідальності нерозривно пов’язано з концепцією КСВ. Доведено, що в Україні основним суб’єктом здійснення екологічних ініціатив є великий бізнес, представлений великими підприємствами, інтегрованими в об’єднання національного походження або міжнародні корпоративні групи. Проаналізовано стан, проблеми і переваги розвитку екологічних аспектів КСВ в Україні. Охарактеризовано спектр оцінних інструментів, які використовують українські суб’єкти господарювання для відстеження рівня ефективності екологічно відповідальних заходів у рамках КСВ. Запропоновано заходи щодо підвищення ефективності екологічно відповідальних практик у сфері КСВ для підприємств та їх об’єднань, у тому числі: інтеграцію екологічних цінностей у місію і бачення компаній, формування команди менеджерів для реалізації екологічних проектів, проведення екологічного аудиту, надання пріоритету реалізації проектів, у яких екологічний ефект поєднується з бізнес-інтересами, впровадження інноваційних форм КСВ, здійснення вертикального та горизонтального екологічного інвестування у межах об’єднань підприємств.


Ключові слова


корпоративна соціальна відповідальність; стейкхолдер; екологічна відповідальність; сталий розвиток; об’єднання підприємств

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017