Визначення індикаторів фінансової безпеки Полтавського регіону

Roman Hryhorovych Snishchenko

Анотація


Вступ. Розвиток регіону в швидкозмінних умовах загострення політичної і економічної ситуації в країні вимагає завчасного виявлення загроз його фінансовій безпеці, швидкого реагування на негативні чинники, постійного моніторингу зовнішнього та внутрішнього середовища. Виникає потреба у наявності обмеженої кінцевої множини індикаторів, зміна яких сигналізує про зміну стану фінансової безпеки регіону.

Мета. Метою статті є вдосконалення методичних підходів до визначення і оцінки індикаторів фінансової безпеки на регіональному рівні на прикладі Полтавського регіону.

Результати. За результатами проведеного дослідження удосконалено понятійний апарат фінансової безпеки: вперше надано визначення термінів «показник фінансової безпеки» та «індикатор фінансової безпеки». Запропоновано, що при розробці методики оцінки фінансової безпеки регіону сектори фінансової безпеки повинні враховувати пріоритетні завдання, спеціалізацію і структуризацію регіону, а також соціальну спрямованість економіки України. Визначено пріоритетні і проблемні сектори та ключові індикатори фінансової безпеки Полтавського регіону. Напрямками подальших досліджень є розробка методики оцінки фінансової безпеки Полтавського регіону. 


Ключові слова


показники; індикатори; етапи; регіон; сектор; фінансова безпека

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017