Трансформація організаційної структури енергокомпанії

Vasyl Yaroslavovych Brych, Mykhaylo Mykolayovych Fedirko, Tetiana Oleksandrivna Artemchuk

Анотація


Вступ. Економічне зростання країни та інноваційні зміни підприємств є взаємозумовленими процесами, тому підприємства повинні звертати постійну увагу на питання управління розвитком на основі інноваційних заходів. Комплекс питань, пов’язаних зі здійсненням процесів управління розвитком й інноваційними змінами, потребує прийняття стратегічних управлінських рішень з напрямків трансформації підприємств природних монополій для підвищення ефективності їхньої діяльності.

Мета. Обґрунтувати необхідність і напрямок трансформації підприємств природних монополій і розробити заходи та забезпечити їх впровадження щодо забезпечення розвитку та підвищення конкурентоздатності в умовах становлення ринку і ефективної діяльності у довгостроковій перспективі.

Метод(методологія). Теоретико-методологічною основою дослідження є діалектичний метод наукового пізнання, наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених.

Результати. У роботі розкрито трансформацію підприємств природних монополій щодо удосконалення організаційно-правових та економічних засад забезпечення підвищення ефективності виробництва, передачі та постачання електроенергії. Доведено сукупність характеристик, які визначать побудову моделі удосконалення управління, через узгодження компонентів системної тріади, обґрунтовано структуру організації відокремлених підприємств. Запропоновано реалізація програми трансформації підвищення ефективності діяльності відокремлених організацій з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та її постачання за регульованим тарифом енергопостачальних компаній, яка має складатися з певної послідовності кроків. 

 


Ключові слова


трансформація; модель реалізації стратегії трансформації; підвищення конкурентоздатності; поглиблення ринкової конкуренції

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017