Еволюція концепцій ефективності підприємства

Nazar Mykolayovych Arhipov

Анотація


Вступ. Проблема ефективності діяльності підприємства не втрачає своєї актуальності впродовж усього розвитку економічної теорії. Перед людством завжди поставала проблема – досягнути бажаного результату з найменшими витратами. То ж не дивно, що поняття «ефективність» початково з’явилося в економічній літературі, а пізніше знайшло своє відображення і в інших галузях науки. Особливо актуальною вона є у прикладній економіці, з огляду на те, що ефективна діяльність підприємства – невід’ємна умова його існування в ринкових умовах.

Мета. Мета статті полягає у дослідженні еволюції концепцій ефективності та уточнення на цій основі сутності поняття «ефективність функціонування підприємства».

Результати. Визначено основні етапи еволюції та проаналізовано сучасні підходи до поняття «ефективність» у науковій економічній думці. Запропоновано власну дефініцію поняття ефективність. Дослідження ґрунтується на принципах системного підходу та здійснювалось із застосуванням методів абстракції, аналізу й синтезу, систематизації й узагальнення. 


Ключові слова


ефективність; історія економічної думки; діяльність підприємства; ресурсна теорія фірми; теорія зацікавлених сторін

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017