Вплив європейської інтеграції на розвиток екологічного підприємництва в Україні

Iryna Sviatoslavivna Skorokhod, Lyudmyla Volodymyrivna Hrynchuk

Анотація


Вступ. У статті обґрунтовано вплив європейської інтеграції на розвиток екологічного підприємництва в Україні; досліджено фактори впливу та їх наслідки на розвиток екологічного підприємництва у державі; висвітлено основні перешкоди використання досвіду країн ЄС; розглянуто перспективи подальшого застосування методів вітчизняного «зеленого підприємництва».

Мета – розкрити суть, форми, етапи формування та інноваційні форми екологічного підприємництва; здійснити аналіз досвіду екологічного підприємництва та його регулювання в країнах ЄС; охарактеризувати стан та вплив європейської інтеграції на екологічне підприємництво в Україні.

Метод (методологія). Використано методи аналогії та порівняння при дослідженні проблемних аспектів діяльності України та ЄС у сфері екології; статистичні методи – для аналізу динаміки показників розвитку екологічного підприємництва в державі; системний підхід – для обґрунтування стратегічних орієнтирів для визначення подальших перспективних шляхів розвитку екологічного підприємництва в Україні.

Результати. Проаналізовано основні аспекти співпраці України та ЄС, на основі чого виокремлено головні напрямки подальшого розвитку взаємної кооперації. Обґрунтовано пропозиції щодо покращення позицій українських екотоварів та послуг на європейському ринку. 


Ключові слова


екологічне підприємництво; європейська інтеграція; стратегія державної екологічної політики України

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017