Трансформація рівня життя осіб з інвалідністю в контексті соціально-економічного розвитку країни

Nataliia Petrivna Safonik

Анотація


Вступ. Забезпечення високого рівня життя осіб з інвалідністю виступає одним із важливих питань формування ефективної моделі соціально-економічної політики країни. Враховуючи нинішній стан економіки України, що характеризується нестабільністю, високим рівнем інфляції, скороченням реальних доходів громадян, особливо інвалідів, підвищення рівня життя, матеріального добробуту та забезпечення захисту найбільш соціально вразливих верств суспільства вимагає підвищеної уваги.

Метою статті є аналіз сучасного стану рівня життя осіб з інвалідністю в Україні та визначення основних напрямів щодо підвищення його якості.

Методологія. Для вирішення поставлених завдань використовувались загальнонаукові та спеціальні методи: аналіз і синтез, узагальнення, порівняльний та графічний аналіз.

Результати. Проаналізовано тенденції у зміні чисельності осіб з інвалідністю та розглянуто їх динаміку за 2007 – 2016 рр. Розглянуто співвідношення темпів зростання середнього розміру пенсії за інвалідністю та середньомісячної заробітної плати. Здійснено порівняльний аналіз купівельної спроможності осіб, які отримують пенсію по інвалідності на окремі продовольчі товари за останні три роки. На основі проведеного дослідження окреслено проблеми, що знижують рівень життя осіб з інвалідністю, та визначено напрями його підвищення. 


Ключові слова


пенсія по інвалідності; середньомісячна заробітна плата; купівельна спроможність; рівень життя; працевлаштування інвалідів; соціальні гарантії

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017