Транскордонне співробітництво України і Польщі в аграрній сфері: проблеми та перспективи

Iryna Yevhenivna Pavlik

Анотація


Вступ. Зроблено припущення, що розширення меж Євросоюзу і налагодження співпраці між сусідніми державами супроводжуються виникненням нових проблем, які необхідно своєчасно виявити і розробити заходи щодо протидії їм. Встановлено необхідність пошуку нових підходів до визначення напрямів інтеграції України і Польщі в аграрній сфері, зважаючи на історичну подібність еволюції їх економічних систем.

Мета. Метою дослідження обрано виявлення проблем та перспектив транскордонного співробітництва України і Польщі у аграрній сфері.

Метод (методологія). У процесі підготовки матеріалу використано такі методи наукового дослідження, як монографічний метод, аналіз, графічний метод представлення аналітичних результатів і метод узагальнення у процесі формування висновків.

Результати. Встановлено, що перспективним напрямом співпраці може стати експертно-імпортна діяльність щодо продукції рослинництва і підвищення стандартів якості продукції тваринництва з боку України відповідно до досвіду Польщі у цій царині. Визначено, що основними бар’єрами для розвитку транскордонного співробітництва між Україною і Польщею наразі є недостатнє документальне та нормативно-правове забезпечення ведення спільної діяльності, відсутність двосторонніх угод про співпрацю між окремими областями – воєводствами, а також стратегій транскордонного співробітництва у аграрній сфері, неузгодженість стандартів продукції, різні рівні розвитку сільської інфраструктури, недостатність державної фінансової підтримки сільськогосподарської сфери.

Головним напрямом співпраці між Україною та Польщею в аграрній сфері запропоновано зробити формування узгодженої аграрної політики та створення спільного аграрного ринку із зоною вільної торгівлі у прикордонних областях. На основі цього стане можливим започаткування спільних інвестиційних програм; розробка заходів з оптимізації інвестиційного клімату, а також упровадження пільгового оподаткування сільськогосподарських підприємств. Важливим напрямком транскордонної співпраці є розроблення механізмів спільної підтримки інноваційної діяльності сільськогосподарських підприємств, ферм, індивідуальних господарств на горизонтальному рівні регіональними органами влади і органами місцевого самоврядування.


Ключові слова


співпраця; аграрна сфера; сільське господарство; транскордонне співробітництво; Україна; Польща

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017