Класифікація культурно-історичних цінностей та їх облік і аналіз на ринку антикваріату

Vasyl Antonovych Deriy

Анотація


Вступ. Організація обліку й аналізу в підприємствах, які функціонують на ринку антикваріату є неможливою без точної класифікації культурно-історичних цінностей. На жаль, нині процес реалізації культурних цінностей, а також і процес колекціонерства на ринку антикваріату України здійснюється інтуїтивно (на основі індивідуальних знань продавців, покупців), а законодавча база недостатня, що зумовлює актуальність дослідження.

Предметом дослідження є різні підходи до класифікації культурно-історичних цінностей на ринку антикваріату та її застосування для обліку й аналізу.

Метод (методологія). Загальний підхід до визначення змісту і структури статті ґрунтується на основі методів системного аналізу, SWOT-аналізу. Для підведення окремих підсумків у роботі використано методи індукції та дедукції, абстрагування та групування.

Результати. Досліджено класифікації активів спадщини, культурних і культурно-історичних цінностей. Запропоновано додаткові ознаки до класифікації культурно-історичних цінностей на ринку антикваріату. Доведено, що потенційні зміни у системі бухгалтерського обліку і економічного контролю й аналізу діяльності підприємств на ринку антикваріату, запропоновані автором, неможливі без врахування ключових ознак функціонування цього ринку.


Ключові слова


конвенція; культурно-історичні цінності; класифікація; організація; облік; аналіз; ринок; антикваріат

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017