Методичні підходи до оцінки ефективності венчурних проектів

Oksana Onufriivna Оkhrimenko

Анотація


Здійснено критичний аналіз основних методичних підходів до оцінки ефективності венчурних інвестицій. Досліджено особливості їх застосування у практиці функціонування венчурних фондів. Сформульовано основні принципи оцінки ефективності інвестицій. Акцентовано увагу на недоліках традиційного розрахунку показника NPV(чистої поточної вартості активів), що не враховує обсяг розподіленого капіталу. Розглянуто особливості застосування показників IRR та NPV в умовах виникнення протиріччя. Здійснено огляд основних методик оцінки бізнесу з точки зору венчурного капіталіста з їх прив’язкою до стадій розвитку компанії (проекту). Виявлено роль грошових мультиплікаторів, що застосовуються для визначення венчурної доходності на основі покупки/продажу акцій з метою отримання прибутку. Приведено досвід оцінки бізнесу на підставі Міжнародних директив з оцінки прямих та венчурних інвестицій. За результатами аналізу з’ясовано необхідність урахування ризиків інвестування, що стимулюватиме інвестиційний процес у сфері венчурних проектів. 


Ключові слова


оцінка бізнесу; венчурний фонд; критерії оцінки ефективності інвестицій; грошові потоки; диверсифікація; венчурний капітал; ризики інвестування

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017