Особливості інституційної організації державного регулювання діяльності банків в Україні

Bogdan Petrovych Adamyk

Анотація


Стаття присвячена систематизації теоретико-методологічних та організаційно-методичних питань сучасного стану державного регулювання банківської діяльності в Україні з огляду на положення теорії інституціоналізму. Основна увага зосереджена на державному регулюванні банківської діяльності, що реалізується як в Україні, так і в більшості зарубіжних країн винятково державними інститутами через банківський сектор економіки. Впливаючи на діяльність комерційних банків як основних фінансових посередників, органи державного регулювання створюють певні правові та економічні умови їх функціонування. Розглядаються питання вдосконалення системи регулювання і нагляду в напрямку створення макропруденційної системи регулювання діяльності фінансових посередників, що є актуальним. Встановлено, що її завданням повинно бути забезпечення стабільності фінансового сектору загалом, а також зниження системних ризиків на основі аналізу макроекономічних показників. Доцільною є розробка і поетапна реалізація заходів щодо створення єдиного органу регулювання і нагляду на базі чинної системи Національного банку України на мікропруденційному рівні.

Ключові слова


державне регулювання; банківський нагляд; регулювання діяльності банків; макропруденційний нагляд; мікропруденційний нагляд; центральний банк; інституційна структура

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2017